Jednoduché pleťové masky na leto

Posledná úprava 07.06.2018

Silné letné slnko môže pleť poškodiť. Môže pleť dehydrovať, spôsobiť predčasné starnutie pleti, neželanú pigmentáciu, vrásky a rôzne škvrny a fľaky. Ochrániť ju môžete tou správnou starostlivosťou, napríklad aj vďaka rôznym domácim pleťovým maskám.

Gél z aloe vera

Aloe vera pleť rozjasní a zosvetlí, pomáha zmierniť opálenie a hyperpigmentáciu. Slúži ako ochranná vrstva na pleti, pomáha doplniť vlahu. Osviežuje pleť, vďaka aloe vera je pleť žiarivá a pôsobí mladistvo.

Vytlačte z listu aloe čerstvý gél (prípadne použite čistý gél) a naneste si ho na očistenú pleť. Nechajte pôsobiť 10 minút a potom zmyte.

Uhorková pleťová maska

Uhorková šťava je dobrý zdroj kremíku, čo je dôležitý prvok na zlepšenie celkového vzhľadu aj zdravia pokožky. Pomáha udržiavať v pokožke vlahu rovnomerne rozloženú. Prirodzené protizápalové vlastnosti uhorky chladia a upokojujú pleť začervenanú po spálení od slnka.

Uhorku rozmixujte aj so šupou. Vezmite dve lyžice takto vzniknutej uhorkovej šťavy a pridajte ryžovú múku, aby ste získali vhodnú konzistenciu. Použiť možno iba čistú uhorkovú šťavu. Naneste na čistú pleť, nechajte zaschnúť a zmyte.

Tvarohová maska

Tvaroh obsahuje mnoho zdravých enzýmov a dodáva pleti prírodné oleje. Dokáže zmenšiť veľké póry, dokáže zlepšiť celkovú štruktúru pleti. Tiež pleť zdravo rozžiari.

Zmiešajte 2 lyžice tvarohu a 1 lyžičku citrónovej šťavy, nakoniec naneste na pleť. Zmyte po 5 až 10 minútach.

Múka z ovsených vločiek

Ovsené vločky obsahujú antioxidanty a protizápalové zložky, ktoré dokážu upokojiť svrbivú, suchú a podráždenú pokožku. Sú tiež vynikajúce, ak máte aknóznu pleť, pretože absorbujú mastnotu z pokožky.

Zmiešajte 2 lyžice rozdrvených ovsených vločiek a jednu lyžicu tvarohu. Pleťovú masku naneste na tvár. Nechajte pôsobiť 10 až 15 minút, potom zmyte. Vďaka tejto pleťovej maske si pokožku nielen hydratujete, tiež ju rozjasníte.

Rajčinová pleťová maska

Rajčinová šťava je plná antioxidantov. Je veľkým prínosom pre pokožku.

Naneste rajčinovú šťavu na spálenú pokožku – dokáže ju schladiť a zmierniť nepríjemné spálenie. Tiež zmierňuje akné, vyrážky, matnej pleti navracia jas.

Pleťová maska z vodného melónu

Vodný melón poskytuje viac než len letné osvieženie. Je bohatý na vitamíny A a C, tiež antioxidanty. Vďaka vysokému obsahu vody hydratuje telo, výsledkom je žiariaca pokožka.

Pleť riadne očistite, vatový tampón namočte do melónovej šťavy. Naneste na pleť a nechajte 15 minút pôsobiť. Zmyte studenou vodou.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac