Je ženšen vhodný na liečbu slabej erekcie?

Posledná úprava 27.04.2018

Ženšeň je bylina, ktorá sa používa pre svoje liečivé účinky po tisíce rokov. Ženšen má mať niekoľko prínosov pre zdravie a hovorí sa, že pomáha pri poruchách s erekciou. Táto bylina je tiež známa tým, že zvyšuje krvný obeh a znižuje úzkosť. Pri lokálnej aplikácii môže tiež pomôcť mužom pri predčasnej ejakulácii.

Muži používajú ženšen na liečbu porúch erekcie z niekoľkých rôznych dôvodov. Ženšen obsahuje ginsenoidy, čo sú zlúčeniny, ktoré produkujú účinky podobné steroidom. Výskum naznačil, že ginsenoidy môžu zlepšiť sexuálne funkcie zvýšením množstva oxidu dusnatého v tkanive penisu. Oxid dusnatý hrá dôležitú úlohu pri uvoľňovaní svalov penisu a umožňuje aby sa táto oblasť naplnila krvou. Tento proces je nevyhnutný na dosiahnutie erekcie.

Dve ďalšie výhody používania ženšenu pri erektilnej dysfunkcii je schopnosť tejto byliny zlepšiť krvný obeh a zmierniť úzkosť. Zvýšená cirkulácia môže zvýšiť prietok krvi do penisu, zatiaľ čo znížená hladina stresu môže mužovi umožniť uvoľniť sa a dosiahnuť erekciu. Tieto účinky na telo majú mať druhy ženšenu.

Krémy, ktoré obsahujú ženšen môžu byť tiež aplikované na penis, aby sa zabránilo predčasnej ejakulácii. Štúdie ukázali, že ženšen môže byť účinný ako prísada na lokálne použitie pri použití v kombinácii s inými zložkami. V závislosti na konkrétnom probléme, ktorým človek trpí masť na lokálne použitie môže pomôcť udržať erekciu a odstrániť poruchy erekcie.

Hoci štúdie priniesli pozitívne výsledky, odborníci nie sú jednoznačne presvedčení, že samotný ženšen je účinná liečba erektilnej dysfunkcie. Prikláňajú sa skôr k názoru, že by mohol byť účinný v kombinácii s inými prírodnými látkami. Muži, ktorí chcú začať používať ženšen na liečbu porúch s erekciou by mali najskôr konzultovať svojho lekára ohľadom bezpečnosti tejto byliny. Ľudia, ktorí trpia srdcovými problémami, nespavosťou, cukrovkou a hormonálnymi poruchami by mali byť pri užívaní ženšenu zvlášť opatrní, pretože táto bylina môže zhoršiť ich ochorenie.

Okrem používania ženšenu na liečbu slabej erekcie sa táto bylina sa používa na liečbu širokej škály ochorení, posilnenie imunitného systému, zvýšenie koncentrácie a zlepšenie pamäti. Ženšen má tiež pomáhať proti starnutiu a liečiť úzkosť, únavu, astmu, depresie, fibromyalgiu a niekoľko typov rakoviny.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac