Domov / / Erekcia máte ju alebo ju strác...

Erekcia máte ju alebo ju strácate?

Posledná úprava 12.01.2018

Výskumy hovoria o tom, že sex a masturbácia môžu pomôcť zabrániť erektílnej dysfunkcií.

Muži, ktorí majú ťažkosti s erekciou majú sex menej ako muži s normálnym sexuálnym životom, ukázalo to niekoľko štúdií. Ale môžu dlhé sexuálne suchoty spôsobiť stratu erekcie? A môžu muži znížiť riziko straty svojej erekcie tým, že majú pravidelný sex alebo onanujú v pravidelných intervaloch?

Európski vedci spôsobili rozruch, keď zverejnili výsledky štúdie (jediná svojho druhu), ktoré dokazujú, že častý sex môže viesť k strate erekcie. Urológovia boli skeptickí.

Štúdia zverejnená v istom americkom časopise sledovala mužov počas 5 rokov. Ukázalo sa, že muži, ktorí majú pohlavný styk menej ako raz týždenne mali dvakrát väčšiu pravdepodobnosť straty erekcie. Menej častý sexuálny styk – tým väčšie riziko straty erekcie.

Výsledok dokázal, že pravidelná sexuálna aktivita chráni potenciu podobným spôsobom ako fyzické cvičenie udržuje vaše telo vo forme. Štúdie neriešili otázku, či aj masturbácia pomáha zachovať sexuálne funkcie. Obe formy sexuálnej aktivity chránia nervové vlákna a cievy zodpovedné za stratu erekcie. Pomocou sexu a masturbácie sa penis naplní krvou, ktorá tvorí erekciu.

Mať sex je dobré, taktiež masturbácia, ale koncept, že muži musia mať za každú cenu sex aby predišli strate erekcie je falošný, hovorí americký medik. Iní doktori sa zas zhodujú, že častý sex je pravdepodobne dôsledkom straty erekcie ako jej príčinou. Medzi mužmi v štúdií, tí, ktorí uviedli častý sex – mohli mať jednoducho dobré gény, ktoré im zabránili stratiť erekciu. Zatiaľ čo muži, ktorí stratili erekciu mohli mať sex menej len z dôvodu, že mali problém s erekciou.

Erekcia na záchranu

Neoficiálne správy naznačujú, erekcia spôsobená masturbáciou alebo sexom - pomáha chrániť mužské sexuálne funkcie. A samozrejme erekcia nie je nevýhodou sexu, práve naopak. Až na niekoľko výnimiek, muži majú spontánne erekcie každú noc v spánku. Takže pri absencií sexuálnej aktivity, väčšina mužov má vstavanú ochranu proti strate erekcie, len tým, že erekciu má v noci.

Zrátané a podčiarknuté! Sexuálna aktivita má mnoho výhod a ak majú vedci pravdu tak napomáha aj tomu, aby ste predišli strate erekcie. Každý dôvod je dôvod, aby ste zostali v hre.

Čítajte ďalej Slabá erekcia - príčiny
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac