Domov / / / Čo zahŕňa ošetrenie Botoxom?

Čo zahŕňa ošetrenie Botoxom?

Posledná úprava 05.04.2018

Kozmetickí chirurgovia používajú ošetrenie botoxom na zjemnenie vrások už okolo 20 rokov. Je známe, že liečba Botoxom je veľmi efektívna pri liečbe vrások na čele a okolo očí. Botox alebo botulotoxín sa aplikuje injekčne.

Riziká

Medzi riziká ošetrenia botoxom patrí dočasné začervenanie a opuch, dočasný pokles viečok alebo suché oči, a dočasné zamrznutie tvárových svalov.

Čo očakávať

Pri ošetrení botoxom môžete mať pocit dočasného pálenia, pichania alebo pulzovania v mieste vpichu injekcie. Neskôr si môžete všimnúť ľahké začervenanie, opuch alebo podliatiny, ale to nastane zvyčajne len v zriedkavých prípadoch.

Dĺžka ošetrenia

Vpichnutie Botoxu môže trvať niekoľko minút až hodinu a pacient môže ísť po ošetrení hneď domov. Ošetrenie Botoxom sa vykonáva v ambulanciách certifikovaných lekárov alebo poskytovateľov zdravotnej starostlivosti strednej úrovne.

Výsledky

Účinky ošetrenia Botoxom vydržia zvyčajne tri mesiace. Dva týždne po prvom ošetrení sa môže na zlepšenie účinku vykonať ďalšie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Doporučené produkty

  • Tabletky s kyselinou hyalúronovou HyaluroniQ

    Kyselina hyaluronová v tabletkách napomáha udržiavať zdravú, hydratovanú a mlado vyzerajúcu pokožku. Pokožka s dostatočnou zásobou kyseliny hyaluronovej je elastická a menej náchylná na tvorbu vrások.

  • Kolagénové tabletky CollageniQ

    Tablety so 100% kolagénom dopĺňajú potrebné zásoby kolagénu do organizmu, čím podporujú zdravie a pružnosť pokožky, funkciu kĺbov a spojivového tkaniva. Pre mužov aj ženy, ktorí chcú spomaliť prejavy starnutia. Udržiava pokožku elastickú.

Čítajte viac

Blízke témy