Domov / / / Ako začať s detoxikačnou diéto...

Ako začať s detoxikačnou diétou - 5 vecí, ktoré je dobré vedieť

Posledná úprava 12.03.2019

Tu je 5 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred tým, ako začnete s detoxikačnou diétou. Detoxikačné diéty sú skvelé - v prípade, že ich robíte dobre. Detoxikačnú diétu môže podstúpiť každý. Všetko, čo potrebujete, je správna strava, dostatok vody a veľa sebadisciplíny.

Skôr ako začnete, prečítajte si toto:

1. Nie všetky zdravé potraviny sú detoxikačné

Je rozdiel medzi čistými potravinami a detoxikačnými potravinami. Všetky detoxikačné potraviny sú zdravé, ale nie všetky zdravé potraviny sú detoxikačné. Ak chcete detoxikovať, je dôležité vedieť, či je potravina je anabolická alebo katabolická. Rozdiel je naozaj veľmi jednoduchý. Anabolické potraviny sú považované za "staviteľov tela" vo svete potravín. Sú typicky bohaté na bielkoviny a tuk. Ryby, kuracie prsia a vajcia sú príklady anabolických potravín. Za normálnych okolností je úplne v poriadku konzumovať tieto potraviny, ale keď detoxikujete, mali by ste ich príjem výrazne znížiť. Cieľom detoxu je rozklad, nie budovanie. Katabolické potraviny pomáhajú rozložiť toxíny v našom tele. Ovocie, zelenina a ostatné komplexné sacharidy sú príklady katabolických potravín. Ak jete zdravú, čistú stravu s primeraným množstvo bielkovín a tukov, nerobíte nič zlé. Len tak ďalej! Keď ste pripravení na detox príjem týchto potravín budete musieť dočasne znížiť.

2. Očakávajte, že sa chvíľu budete cítiť trochu nanič

Často sa stáva, že keď ľudia začnú so skutočnou detoxikačnou diétou, cítia sa pod psa. Niektorým ľuďom je dokonca veľmi zle. Bolesti hlavy, nevoľnosť a chuť na určité jedlá môžu človeka po niekoľkých dňoch detoxikácie odradiť. Pamätajte si však, že cieľom detoxikačnej diéty je zbaviť telo toxínov. Tieto toxíny musieť obiehať cez telo, pred tým, než sa dostanú von. Dostatok odpočinku a pitie veľa bylinných čajov a filtrovaná voda vám môže pomôcť dostať sa cez túto fázu. Po chvíli sa začnete cítiť stabilne a nakoniec naozaj plní energie. Buďte trpezliví – dostanete sa tam.

3. Ak vám je naozaj zle, počkajte ...

Mnoho ľudí má motiváciu začať detox, pretože sú chorí, ale ak je váš imunitný systém už ohrozený, odložte detoxikáciu dovtedy, kým nebudete silný na to, aby ste zvládli nevyhnuteľné detoxikačné príznaky (pozri bod 2. Uvoľnenie všetkých nahromadených toxínov vašom tele do už chorého prostredia môže veci ešte zhoršiť. Posilnite svoje telo stravou, ktorá je vyvážená v čistých bielkovinách, anabolických potravinách (na báze tuku), rovnako ako na živiny bohatej zelenine a ovocí. Potom, čo sa cítite dobre a zdravo, jednoducho začnite s detoxikačnou diétou.

4. Zhodené kilá sa vrátia

Jednou z mnohých výhod dobrej detoxikačnej diéty je strata hmotnosti. To môže robiť detoxikačné diéty veľmi lákavé. Ak budete držať detoxikačnú diétu, povedzme, dva týždne alebo dokonca mesiac, môžete schudnúť dosť veľa. Keď s detoxikačnou diétou skončíte a začnete do svojho jedálnička znovu zavádzať (dúfajme, že zdravé) potraviny, ktoré ste počas diéty nejedli, trochu zhodenej váhy určite naberiete späť. To je v poriadku! Samozrejme, detoxikáciou svojho tela ste podali vašej pečeni pomocnú ruku pri otváraní dráh, ktoré spomalili schopnosť vášho tela metabolizovať tuk, takže časť z toho, čo ste schudli ste možno zhodili natrvalo.

Pre tých z vás, ktorí si prejdú detoxom s nevôľou a po jeho skončení sa vrhnú na pizzu, sušienky a pivo, pretože ste ich už nejakú tú chvíľu nemali... no, kilá, ktoré ste stratili, ako aj akékoľvek prínosy detoxikácie sa rýchlo vrátia do starých koľají.

Myslite na detoxikáciu ako na jarné upratovanie svojho domu. Chvíľu trvá, než všetko vyčistíte, ale akonáhle to urobíte, nie ste spokojný s tým, ako veci vyzerajú? Nikdy by ste nezašpinili čistú podlahu zablatenými topánkami hneď po tom, čo odložíte mop. To isté platí pre vaše telo. Môže chvíľu trvať, kým vyčistíte váš systém, ale budete sa cítiť skvele. Zašpinenie ho znovu nezdravým jedlom jednoducho nedáva zmysel.

5. Myšlienka na koniec - odstráňte prekážky

Rada pre každého, kto chce vážne podstúpiť detoxikačnú diétu, je jesť čisto a zbaviť sa zlých návykov pred tým, ako začnete s detoxikáciou. Konzumácia čistej, nespracovanej stravy, ktorá je bez rafinovaného cukru a múky, nadmerného množstva kofeínu a alkoholu, spraví akúkoľvek detoxikačnú diétu oveľa jednoduchšou.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy