Ako schudnúť v posteli

Posledná úprava 15.12.2017

Ak sa vám podarí spať zhruba odporúčaných osem hodín za noc bez ohľadu na to, či ste šli spať o deviatej večer alebo druhej ráno všetko bude v poriadku, však? Nie tak úplne. Podľa najnovších štúdií, kľúčom k udržaniu štíhlej línie je konzistentný čas kedy idete spať a kedy sa zobudíte.

Výskumníci študovali aktivity a spánkové návyky 330 žien v priebehu niekoľkých týždňov a hľadali vzťah medzi ich spánkovým správaním a zložením tela. Zistili toto: Ženy, u ktorých čas pre spánok a prebúdzania sa pohybovali v rozmedzí max. 1 hodiny každý deň, mali významne nižšiu hladinu telesného tuku v porovnaní s tými, u ktorých sa tento čas líšil o viac ako 90 minút.

Boli sme prekvapení, že hladinu telesného tuku je možné predpovedať lepšie na základe dôslednosti spánkových návykov než trvania spánku samotného,” hovoria výskumníci.

Neznamená to ale, že iba pár konzistentných hodín spánku stačí. Záleží aj na dĺžke spánku: Štúdia tiež ukázala prepojenie medzi spánkom trvajúcim menej ako šesť a pol hodiny alebo viac ako osem a pol hodiny a vyšším podielom telesného tuku.

Prečo teda tak záleží na konzistencii? Môže to súvisieť so zmenou vo fyziológii, ale aj so stresujúcejším, chaotickým životom. Inými slovami, ak nedokážete chodiť spať v rovnakom čase, môže to byť príznakom príliš nabitého programu, ktorý je plný nezdravých činností.

Ďalšia poznámka: Váš spánok musí byť kvalitný spánok. Prehadzovanie sa zo strany na stranu Vám nepomôže. Bolo preukázané, že účastníci štúdie s lepšou kvalitou spánku mali nižšiu hladinu telesného tuku.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac