Domov / / Ako sa zbaviť brušného tuku v...

Ako sa zbaviť brušného tuku v každom veku

Posledná úprava 12.12.2017

Schudnúť je možné vždy, nezáleží na vašom veku. Koľko krát vám povedali, že v strednom veku sa nevyhnete postupnému naberaniu na váhe? Že po štyridsiatke sa začína boj s kilami? Ak ale nabudúce niekto začne hovoriť o neodvratnom spomalení metabolizmu, budete vedieť jednu vec. Nie je to úplne pravda, tento proces možno zvrátiť. A dokonca to nie je až také ťažké.

Spomalenie metabolizmu je reálne vec. Je to spôsobené úbytkom svalovej hmoty. Po tridsiatke môže človek prísť každých desať rokov až o osem percent svalovej hmoty, po päťdesiatke až o 10 percent. Človek stráca približne štvrť kilogramu hladkej svaloviny každý rok v dvadsiatke, tridsiatke aj štyridsiatke. V päťdesiatich rokoch je to približne pol kila za rok.

Hoci si odborníci nie sú úplne istí, ako sa to deje, najpravdepodobnejšia teória hovorí, že telo začína odbúravať svaly rýchlejšie, než ich znovu dokáže vybudovať. Svaly sú metabolicky aktívne, takže s úbytkom svalov sa spomaľuje aj metabolizmus.

Čo by teda mohlo tento trend zvrátiť? Áno, viac svalov!

Podľa výskumov vám pomôže posilňovanie dvakrát do týždňa po 25 minútach udržať metabolizmus v chode. Podľa jednej štúdie, ktorej sa zúčastnilo 1600 dobrovoľníkov vo veku od 21 do 80 rokov, došlo u nich k nárastu svalovej hmoty vďaka odporovému tréningu (to je tréning, ktorý zahrňuje aktivity, pri ktorých sa využívajú opakované pohyby miernej intenzity proti odporu). Počas desiatich týždňov vzrástol objem ich svalovej hmoty o 1, 5 kilogramu. To je, ako by ste vrátili šesť rokov starnutia.

Dobrovoľníci vykonávali jeden set pozostávajúci z 12 rôznych cvikov. Váha bola prispôsobená tak, aby sa po ôsmych až dvanástich opakovaniach unavili. A najlepšie na celom je, že nezáleží na tom, či mali 25 alebo 75, vo všetkých vekových skupinách boli výsledky veľmi podobné.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Ako sa zbaviť brušného tuku v každom veku Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac