7 domácich nočných krémov pre krásnu pleť

Posledná úprava 30.11.2022

Noc je pre naše telo najlepším obdobím na regeneráciu a oddych. Tak ako sa po kvalitnom spánku cíti sviežo a nabité energiou naše telo, tak to platí aj u našej pleti. Je preto dôležité počas noci udržať pleť hydratovanú a vyživenú pre krásny výsledok a svieži vzhľad. Nočné krém je kľúčom k získaniu krásnej pleti. Prinášame vám 7 úžasných nočných krémov, ktoré si môžete pripraviť z pohodlia domova a z ingrediencií, ktoré ľahko nájdete aj vo vašej kuchyni a spravia s vašou pleťou divy.

1) Mandľový nočný krém

Mandle sú plné živín a sú súčasťou mnohých kozmetických produktov. Pre bohatý výživný účinok sa odporúča ponoriť do ružovej vody 5 až 6 mandlí a nechať ich vo vode 4 až 5 hodín. Následne po zmäkčení ich roztlačte, čím vytvoríte pastu. K paste potom pridajte 6 až 7 kvapiek čistého mandľového oleja a dôkladne miešajte, kým nezískate jemnú konzistenciu. Aplikujte si vytvorenú zmes na noc na umytú tvár a ráno iba jednoducho opláchnite a užite si žiarivú pleť.

2) Nočný krém z ružového oleja a smotany

Smotana je známa tým, že je vynikajúcou kozmetickou ingredienciou, ktorá sa používala už po stáročia. Vašej pleti dodá hydratáciu a zanechá ju žiarivú. Na prípravu nočného krému rozmiešajte polievkovú lyžicu smotany najemno. Potom pridajte k smotane čistý ružový esenciálny olej a opatrne aplikujte na celú tvár použitím vatového tampónu. Nasledujúce ráno zmyte vlažnou vodou. Tento krém môžete aplikovať aj na pery i lakte pre zbavenie sa suchosti.

3) Magický avokádový nočný krém

Avokáda sú bohaté na vitamín E, vďaka ktorému sú perfektnými kandidátmi na prípravu skvelého nočného krému. Pre perfektný nočný krém proti príznakom starnutia potrebujete zmiešať avokádo s jogurtom. Zmiešaním vytvoríte hustejšiu konzistenciu pasty. K zmesi môžete pridať aj vaječný žĺtok pre extra bielkoviny a hydratáciu. Aplikujte túto jemnú pastu na celú tvár a krk a nechajte pôsobiť cez noc. Nasledujúce ráno jemne exfoliujte a opláchnite vlažnou vodou. Pre najlepší výsledok opakujte dvakrát až trikrát týždenne.

4) Nočný krém z kokosového oleja na suchú pokožku

Ak máte veľmi suchú pokožku, tento nočný krém je pre vás ideálny. Suchá pokožka väčšinou starne predčasne a preto je dôležité, že jej budete venovať dôkladnú starostlivosť a výživu. Vezmite si 1 polievkovú lyžicu kokosového oleja a zmiešajte ju s čajovou lyžičkou olivového oleja. Po dôkladnom zmiešaní pridajte k zmesi roztopený včelí vosk, znova zmiešajte a nechajte vychladnúť. Zmiešaním týchto ingrediencií získate jemný hustý krém. Pre ešte lepší účinok môžete ku krému pridať kapsulu vitamínu E. Aplikujte na tvár bohatú vrstvu tejto zmesi a nechajte pôsobiť cez noc.

5) Nočný krém z aloe vera a zeleného čaju

Tento nočný krém má nemastnú konzistenciu a je ideálny pre ľudí s mastnou pleťou. Vytlačte šťavu z jedného aloe vera listu a pridajte k nej extrakt zo zeleného čaju. Dôkladne zmiešajte a jemný gél aplikujte v bohatej vrstve na celú tvár. Pomocou tohto krému sa počas noci zbavíte opálenia, pigmentácie aj tmavých škvŕn.

6) Kurkumový nočný krém

Kurkuma má mnoho pozitívnych účinkov na pleť. Je antibakteriálna, odstraňuje pigmentáciu, pomáha s akné atď. Práve preto je jednou z najlepších ingrediencií do nočného krému. Zmiešajte ½ čajovej lyžičky kurkumy s jogurtom a čistým mandľovým olejom a dôkladne premiešajte. Aplikujte tenkú vrstvu na celú tvár a nechajte pôsobiť počas noci.

7) Nočný krém z kakaového masla

Pre výživný a hydratujúci nočný krém potrebujete kakaové maslo rozpustiť vo vode, pridať k nemu pár kvapiek panenského olivového oleja, kokosového oleja a mandľového oleja. Dôkladne zmiešajte a nechajte zmes vychladnúť. Ak zmes nadobudne hustú konzistenciu, pridajte pár kvapiek čajovníkového oleja a znova premiešajte. Tento nočný krém je ideálny pre všetky typy pleti.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac