Domov / / / 5 vecí, ktoré musíte urobiť pr...

5 vecí, ktoré musíte urobiť pred tým, než začnete s detoxom

Posledná úprava 12.12.2017

Ak ste už niekedy zvažovali detox ovocnými šťavami (alebo nielen ovocnými šťavami) musíte zvážiť mnoho vecí pred tým, než s ním naozaj začnete.

  1. Prečo to chcete urobiť? Pred tým, než sa rozhodnete pustiť do očisty, dobre si premyslite prečo ju chcete podstúpiť. Dúfajme, že to nie je preto, že je to módne, alebo že to robia všetci vaši priatelia. Ak chcete rýchlo zhodiť 5 kíl kvôli nadchádzajúcej dovolenke, alebo zvrátiť pitie a prejedanie sa, detox nie je to správne riešenie. Aby ste zhodili kilá natrvalo a zlepšili svoje zdravie, mali by ste radšej pravidelne začať cvičiť a vyčistiť svoj jedálniček, pretože väčšina váhy zhodená pri očiste šťavami má tendenciu byť voda a svaly. Okrem toho, sú ľudia, ktorí by nemali detox šťavami podstúpiť: tí, ktorí trpia určitými chorobami, alebo užívajú určité lieky, tehotné alebo dojčiace ženy alebo kohokoľvek s anamnézou porúch príjmu potravy.
  2. Premýšľajte o tom, čo bude po detoxe. Detox šťavami nie je rýchle riešenie zlých stravovacích návykov. Jedným z účelov akejkoľvek očisty, či už je to očista iba džúsmi, džúsmi a potravinami, alebo niečím iným, je naštartovať zdravé-stravovacie návyky. Je dôležité zamerať sa na tento cieľ a premýšľať o tom, ako budete postupovať neskôr. Pripravte si plán toho, čo chcete dosiahnuť po očiste. Máte dostatočné znalosti a podporu okolia na to, aby ste pestovali zdravý životný štýl, alebo skĺznete späť do svojich starých zvykov? Ak to druhé, prínosy očisty budú obmedzené.
  3. Spoznajte svoje telo. Len vy viete, čo sa deje v priebehu dňa. Ak máte náročný rozvrh alebo intenzívne cvičíte, a nemáte v pláne upraviť svoj životný štýl počas očisty, potom s ňou radšej zatiaľ počkajte. Pochopte a počúvajte svoje telo a signály, ktoré vysiela. Niektorí ľudia nereagujú na takéto extrémy dobre či už psychicky alebo fyzicky.
  4. Zisťujte, zisťujte, zisťujte. Existuje mnoho rôznych typov detoxikačných programov od tých, pri ktorých pijete len šťavy po tie, pri ktorých jete i pevnú stravu. Rozhodnite sa, aký typ je pre vás to pravé a vedzte, čo očakávať keď s očistou skončíte. Hoci s dobrými úmyslami, niektoré spoločnosti, ktoré ponúkajú detoxikačné programy nie vždy poskytujú takúto prípravu, takže sa uistite, že do toho nejdete naslepo.
  5. Ako sa chcete cítiť každý deň? Veľa ľudí hovorí, že pri očiste džúsmi sú sústredení a plní energie. Tieto prínosy však netrvajú večne. Rozhodnite sa, ako chcete cítiť na dennej báze, a potom vykonať konzistentné rozhodnutia, ktorá vás tam dostanú. Vedzte, že keď budete každý deň správne jesť a starať sa o seba, budete sa cítiť skvelo. Ak začnete cítiť, že očista iba šťavami nie je pre vás to pravé, svoj jedálniček môžete zlepšiť aj tak, že do neho pridáte nespracované prírodné potraviny, každý deň budete piť zelené šťavy a kokteily a eliminujte zo svojej stravy rafinovaný cukor, alkohol, červené mäso a mliečne výrobky.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy