Domov / / 3 nápoje na chudnutie, ktoré s...

3 nápoje na chudnutie, ktoré sú účinnejšie ako citrónová voda

Posledná úprava 10.05.2019

Začať deň pohárom citrónovej vody sa stalo akýmsi rituálom pre ľudí, ktorí sa snažia schudnúť. Treba si však uvedomiť, že vám voda nepomôže zázračne zhodiť. V skutočnosti, žiaden nápoj na chudnutie vám sám o sebe pomôcť nedokáže. A už vôbec nie diétne sýtené nápoje. Existuje však niekoľko nápojov, ktoré vám spolu so zdravým životným štýlom pomôžu podporiť vašu snahu schudnúť.

Tu sú tri nápoje na chudnutie, ktoré môžete začať chlípať.

Káva ako nápoj na chudnutie

Pokojne ju nazvite perfektný energetický nápoj. Podľa výskumov, ak si pred cvičením vypijete dve až tri šálky kávy, dokážete cvičiť dlhšie a tvrdšie, než keby ste šli do telocvične bez kofeínu. To znamená, že spálite viac kalórií. Podľa jednej štúdie dokázali cvičiaci urobiť o 20 percent viac cvikov leg press, ak boli posilnení kávou. Pozor, treba ju však piť čiernu, pretože smotana a cukor vám veľmi rýchlo vynulujú výhody dlhšieho tréningu poháňaného kávou. Pozri tiež chudnutie a kofeín.

Voda ako nápoj na chudnutie

Vymeňte citrón za hrsť ľadu. Studené nápoje nútia vaše telo vydávať viac energie na udržanie preferovanej, bežnej telesnej teploty (okolo 36°C). Znamená to dostať do seba 7 deci ľadovej vody denne. Toto pomôže vášmu telu spáliť až 100 kalórií navyše. Robte tak denne a môžete zhodiť až 4,5 kg v priebehu roka.

Zelený čaj ako nápoj na chudnutie

Nielen, že je zelený čaj úchvatný kvôli nulovému obsahu kalórií, dokáže tiež urýchliť spaľovanie tukov a chudnutie. V rámci jednej štúdie pili účastníci štyri šálky zeleného čaju denne počas dvoch mesiacov. Za túto dobu schudli o ďalších 2,5 kg naviac oproti skupine sledovaných osôb, ktorá pila iba čistú vodu. Podľa ďalšieho výskumu ľudia, ktorí pravidelne pijú zelený čaj, vážia menej, majú užší pás a využívajú zdravotné benefity zeleného čaju. Vedci predpokladajú, že za týmto účinkom je kombinácia katechínových antioxidantov a kofeínu. Pozri tiež chudnutie a zelený čaj.

Vhodný je čerstvý, horúci čaj bez akéhokoľvek prídavku. Fľaškové čaje kupované v obchodoch majú zvyčajne menej antioxidantov a obsahujú pridaný cukor. Vyhýbajte sa aj neregulovaným výživovým doplnkom s obsahom zeleného čaju. Sú častou príčinou poškodenia pečene a môžu obsahovať nebezpečné dávky zlúčenín izolovaných z čaju.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac