Žiadne vrásky bez botoxu alebo operácie aj po štyridsiatke?

Posledná úprava 22.12.2021

Každá žena môže dosiahnuť vzhľad bez vrások a môže mať dobrý vzhľad pokožky aj po štyridsiatke bez použitia Botoxu alebo kozmetickej operácie. Je to možné ak so starostlivosťou o pleť začne už počas dospievania alebo čo najskôr. Tu je návod:

  • Začnite sa starať o svoju pleť už v mladom veku. Každý deň by ste mali použiť hydratačný krém na tvár. Ak stále bojujete s akné, uistite sa, že dostávate najlepšiu možnú liečbu a dávajte si pozor aby Vám po akné nezostali jazvy.
  • Veľmi dôležitým krokom v starostlivosti o pleť je ochrana pred slnkom. Všetci dermatológovia radia, aby ľudia používali opaľovací krém a vyhli sa nadmernému slnečnému žiareniu, no mnoho ľudí si stále nedáva pozor. Výsledkom je rakovina kože, škvrny, a vrásky. Použite denný krém s faktorom minimálne 15 a ak bude vystavení slnku dlhší čas, použite vyšší faktor. V dnešnej dobe nájdete krémy s ochranným faktorom 90 či dokonca 120 a najlepšia vec je, že už nie sú mastné. Neexistuje teda žiadna výhovorka prečo ich nepoužívať.
  • Ak je to možné, vyhnite sa dlhodobému priamemu pobytu na slnku. Časopisy a reklamy podporujú myšlienku, že "slnkom-pobozkaná" koža je zdravá a krásna, ale robia to aby propagovali opaľovacie prípravky a procedúry. Sexy a krásna môžete byť aj s bledou. "Slnkom-pobozkaná" koža je len otázkou módy. Ste ochotní za ňu zaplatiť svojou pokožkou?
  • Noste slnečné okuliare a klobúk. Budete mať nižšiu šancu, že sa u vás vyvinú vrásky v okolí očí.
  • Už po dvadsiatke začnite používať nočný krém a krém na oči. Zvoľte si nočný krém a krém na oči, ktorý najlepšie vyhovuje Vašej koži. V tomto veku tiež môžete začať používať krém proti vráskam. Napriek tomu, čo sa hovorí, začať používať krém proti vráskam okolo veku dvadsaťpäť rokov nie je príliš skoro. Krém proti vráskam je najlepšie používať ešte pred tým, než sa vrásky objavia. Potom už môže byť neskoro.
  • Nikdy nechoďte spať bez toho aby ste sa odlíčili, dokonca ani v prípade, že sa jedná o "minerálny" makeup. Z času na čas použite kozmetickú masku, nájdite si dobrú kozmetička a každý mesiac si doprajte masáž tváre a kozmetické ošetrenie. Ak si to nemôžete dovoliť, pripravte si vlastné masky a pravidelne ich aplikujte.
  • Po tridsiatke by ste sa o svoju plať mali začať starať intenzívnejšie. Začnite používať drahšie (a lepšie) výrobky starostlivosti o pleť výrobky – pokiaľ to váš rozpočet dovolí. Doprajte si dostatok spánku a zabudnite na ponocovanie.
  • Nefajčite! Fajčenie spôsobí, že vaša pleť bude vyzerať najmenej 10 rokov staršie. Vyhnite sa aj pasívnemu fajčeniu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy