Kokosový olej v tobolkách ?

Posledná úprava 08.09.2021

Kokosový olej v tobolkách patrí medzi najnovšie formy, ako skonzumovať kokosový olej.

Už dlhšiu dobu sa zainteresovaní snažili ponúknuť kokosový olej v ľahko konzumovateľnej forme. Nie je predsa najvhodnejšie, aby ste so sebou do práce nosili fľašku kokosového oleja. Tiež nie je najjednoduchšie prehltnúť narýchlo dve polievkové lyžice kokosového oleja, prípadne si dopriať masáž olejom. Alebo si uvariť čerstvý obed na kokosovom oleji. A práve preto sú tobolky s kokosovým olejom veľmi dobrou správou pre tých extrémne zaneprázdnených manažérov a podnikateľov, ktorí nechcú svoje zdravie zanedbávať. Tobolky sú ľahko prenosné, jednoducho konzumovateľné a ponúkajú mnohé, ak nie všetky z prínosov kokosového oleja. Povedzme si o týchto tobolkách niečo viac.

Čo sú tobolky s kokosovým olejom?

Tieto tobolky sú ako mnohé iné liečivé kapsule, tablety alebo pilulky. Obsahujú koncentrovanú formu výťažku z kokosového oleja, ktorý vypĺňa škrobové tobolky. Tobolky s kokosovým olejom môžu, ale nemusia obsahovať iné bylinné výťažky a/alebo liečivá a vitamínové doplnky. Tieto tobolky môžu byť vytvorené z čistého kokosového oleja, rafinovaného kokosového oleja, panenského kokosového oleja, alebo organického kokosového oleja (hoci sa o ňom pochybuje, či je vôbec možné, aby v ňom po prechode výrobnou linkou zostalo vôbec niečo organické).

Organický kokosový olej je dostupný aj v mäkkej gélovej forme. Niektoré firmy predávajú kokosový olej v mäkkých gélových tabletách, niekoľko z nich ponúka dokonca aj tablety z panenského kokosového oleja. Tieto firmy odporúčajú užívať denne 4 až 6 toboliek. Prípadne množstvo podľa nariadenia lekára.

Výhody toboliek s kokosovým olejom

Kokosový olej v tobolkách prináša nasledovné výhody:

 • je ľahko prenosný a konzumovateľný,
 • dávkovanie je jednoduché, pretože každá tobolka obsahuje presné množstvo a výživovú hodnotu,
 • mäkké gélové kapsule s kokosovým olejom zbavia liek chuti a zápachu.

Použitie kokosového oleja v tobolkách

Tobolky s kokosovým olejom sú dobré na:

 • chudnutie,
 • liečbu kvasinkových ochorení (candida),
 • zníženie hladín zlého cholesterolu,
 • zvýšenie hladín dobrého cholesterolu,
 • liečbu pri padaní vlasov,
 • zlepšenie metabolizmu,
 • udržanie žiarivej a zdravej pokožky,
 • liečba zažívacích problémov,
 • boj s mikrobiálnymi infekciami.

Cena toboliek s kokosovým olejom

V oblastiach, kde sú kokosové orechy sotva dostupné, môžu byť tobolky s kokosovým olejom dobrou a lacnou alternatívnou k nákupu a konzumácii drahých kokosových olejov. Kupovať ich v určitých pobrežných a ostrovných oblastiach ázijského a indického subkontinentu však nie je rozumná voľba. Obyvatelia tam majú k dispozícii hojné množstvá čerstvých kokosových orechov a čistého kokosového oleja. V tom prípade vás teda vyjdú viac.

Prečo ľudia žiadajú kokosový olej v pilulkách alebo tobolkách?

Ľudia sú v dnešnej dobe zvyknutý na tablety. Užívanie liekov v podobe tabliet či pilúl je pohodlné a šetrí čas. Ale znamená to, že by sme mali kokosový olej užívať vo forme tabliet? Keďže spotrebitelia žiadajú kokosový olej v tabletovej forme, hlavne panenský kokosový olej v tabletách, niektorí výrobcovia kokosový olej balia takýmto spôsobom.

Avšak, ako bolo spomenuté vyššie, tieto tobolky sú dobré iba pre ľudí, ktorí žijú na miestach, kde je čerstvý kokos alebo kokosový olej len ťažko dostupný alebo priveľmi drahý. Je však na vážkach, či tobolky môžu skutočne dosiahnuť kvalitu čerstvého kokosového oleja alebo čerstvého kokosu. Dôvod na pochybnosti je celkom jednoduchý.

 • Sú vysoko spracované, takže im chýba prirodzený a číry prvok normálneho oleja.
 • Chuť a vôňa sú odstránené. Nemusí vám vyhovovať chuť a vôňa obalu tobolky.
 • Chýbajú im nestabilné živiny, ktoré obsahuje samotný kokosový olej, a to práve kvôli procesu spracovania.
 • Tobolky vám pri masáži nepomôžu, tak ako kokosový olej.

Voľba je však samozrejme na vás.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac