Domov / / Gélové alebo akrylové nechty?...

Gélové alebo akrylové nechty? - porovnanie

Posledná úprava 16.10.2019

Ženy majú veľa možností, keď si idú dať do salónu urobiť nechty. Ak uvažujete nad falošnými nechtami, môžu sa Vás opýtať, či chcete gélové alebo akrylové nechty. Predtým, než sa ale rozhodnete, je tu niekoľko informácií, ktoré by ste mali vedieť.

Akrylové nechty

Akrylové nechty sú bežné v kozmetickom priemysle už roky, a táto ich výdrž prispela k ich pretrvávajúcej popularite. Proces aplikácie je nasledovný: Akrylové nechty sa aplikujú tak, že sa pomocou tekutého monoméru a polymérneho prášku na Vašich prírodných nechtoch vytvorí tvrdá ochranná vrstva. Akryl tvrdne iba keď je vystavený vzduchu. Keď akryl stvrdne, poskytuje dokonalé plátno pre nanesenie farby na nechty.

Gélové nechty

Aplikácia gélových nechtov Vám poskytuje silu akrylových nechtov a vzhľad prírodných nechtov. Na rozdiel od akrylových nechtov, gélové nechty stvrdnú len pri vystavení UV žiareniu. Gélové laky sú podobné lakom na nechty - máte základný náter, farbu na nechty a vrchný náter. Každá vrstva musí stvrdnúť pod UV svetlom po dobu dvoch až troch minút. Oba typy nechtov predstavujú chemický proces väzby na prirodzený necht, ale medzi nimi dvoma existujú niektoré rozdiely.

Gélové nechty alebo akrylové nechty ... Ktoré sú lepšie?

Gélové aj akrylové nechty prinesú podobné výsledky. Môžu predĺžiť krátke nechty, posilniť nechty a Vaše prsty môžu s ich pomocou vyzerať dlhšie a štíhlejšie. Tu sú niektoré výhody a nevýhody, ktoré Vám môžu pomôcť sa rozhodnúť, ktorý druh nechtov zvoliť.

Klady akrylových nechtov

 • Ak si akrylový necht zlomíte, môžete si ho takmer vždy opraviť sama doma.
 • Proces odstránenia je jednoduchý ak je vykonaný profesionálom. Nechty môžu byť rozmočené a nemusia byť odpilníkované.
 • Akryl je veľmi silný. Ak Vám boli akrylové nechty aplikované správne a náležite sa o ne staráte, môžu Vám vydržať dlhú dobu a sú veľmi robustné.
 • Aplikácia akrylových nechtov zvyčajne stojí menej než aplikácia gélových nechtov.

Nevýhody akrylových nechtov

 • Môžu poškodiť nechtové lôžko. Toto poškodenie môže vytvoriť živnú pôdu pre plesne a baktérie.
 • Akrylové nechty môžu vyzerať menej prirodzene ako gélové nechty a to najmä ak neboli aplikované správne.
 • Proces aplikácie zahŕňa silné chemikálie a výpary – odporúča sa aby tehotné ženy akrylové nechty počas tehotenstva nepoužívali.

Klady gélových nechtov

 • Gélové nechty môžu vyzerať prirodzené a lesklé ako iné typy kozmetických nechtov.
 • Doba vytvrdzovania je kratšia ako pri akrylových nechtoch.
 • Pri aplikácii gélových nechtov nie sú prítomné výpary, ktoré sú prítomné pri aplikácii akrylových nechtov - sú preto považované za bezpečnejší, ekologickejší variant.

Nevýhody gélových nechtov

 • Nevydržia vám tak dlho a sú menej odolné ako akrylové, hoci sú zvyčajne drahšie.
 • Väčšina druhov gélových nechtov si na stvrdnutie vyžaduje UV svetlo, takže je ťažšie urobiť si ich doma.
 • Ak sa gélový necht odlomí, môže to byť problém. Niekedy to ani nemusí byť čistý zlom, ale rozlámanie na kúsky, takže opraviť si necht sama doma zvyčajne nie je možné. Budete sa musieť objednať na manikúru.
 • Gélové nechty je často nutné odpilníkovať, hoci tam existujú niektoré druhy, ktoré sa dajú rozmočiť.

Hoci oba typy nechtov môžu byť aplikované doma, ich aplikáciu môže byť najlepšie ponechať na profesionálov. Výpary z akrylových nechtov môžu byť príliš silné a bez UV svetla, nebudete schopní dosiahnuť aby Vám gélové nechty stvrdli.

Čo sa týka dotvárania nechtov, môžete si ich maľovať, môžete si dať urobiť francúzske špičky, alebo si dať na oba typy nechtov urobiť iné vzory. Niektorí ľudia si myslia, že sprejové dizajny vyzerajú lepšie na gélových nechtoch, pretože majú lesklejší povrch.

Ako sa teda rozhodnúť?

Existuje veľa premenných, ktoré by ste mali zvážiť, keď príde na rozhodovanie o umelých nechtoch, takže sa poraďte s nechtovými technikmi a prediskutujte svoje možnosti.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Gélové alebo akrylové nechty? - porovnanie Priemerné hodnotenie: 4.1 46 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac