Chudnutie a taurín

Posledná úprava 27.05.2022

Taurín je obľúbený doplnok výživy, ktorý ľudia používajú na doplnenie svojej stravy už mnoho rokov. Jednou z početných výhod tejto aminokyseliny je to, že je účinná pri chudnutí. Taurín pôsobí ako metabolický prenášač a navyše má detoxikačný účinok. Dávky do 3000 mg taurínu denne sú považované za bezpečné. Prípadný prebytok taurínu sa jednoducho vylúči obličkami.

História

Taurín je aminokyselina, ktorá sa nachádza v tkanivách dolných čriev v mnohých zvierat. Názov je odvodený z latinského slova “taurus”, čo znamená, vôl alebo býk. Toto meno bolo zvolené, pretože prvú vzorku taurínu získali nemeckí vedci v roku 1827 zo žlče vola.

Funkcia taurínu v tele

Jedným z najvýznamnejších zdrojov tvorby žlče v našom tele je taurín. Žlč je nevyhnutná pre mnoho telesných funkcií. Žlč je zodpovedná za rýchlejšie trávenie tukov a tiež zvyšuje účinky vitamínov, ktoré vytvára naše telo. Užívanie doplnkov s obsahom taurínu zabezpečuje, že životne dôležité živiny v našom tele fungujú správnym spôsobom a popritom sa spaľujú nadmerné tuky.

Bezpečnosť

Taurín bezpečne používa mnoho ľudí, najmä kulturisti, ktorí ho používajú na udržiavanie si váhy pod kontrolou. Hoci neboli potvrdené žiadne nežiaduce účinky spojené s taurínom, neporúča sa, aby ste používali taurín na chudnutie bez predchádzajúcej konzultácie lekára.

Náš tip: Pre zdravé chudnutie odporúčame tabletky na chudnutie Oxotrim s obsahom taurínu.

Zvážte

Ak užívate taurín na chudnutie, pre dosiahnutie najlepších účinkov sa vyhnite konzumácii alkoholu. Alkohol bráni využiť zdravotné výhody spojených s taurínom a narúša jeho schopnosť spaľovať tuk.

Mylné predstavy

Taurín je obľúbený zdravotný nápoj, ale stále existujú mylné predstavy o jeho obsahu. Mnoho ľudí si myslí, že je vytvorený z prvkov ako sú moč a spermie býkov. V skutočnosti sú tieto doplnky pre zdravie vyrobené z kombinácie cysteínu, neesenciálnej aminokyseliny, vitamínu E, ktorý absorbuje tuk a metionínu, nepolárnej síry, ktorá zahŕňa proteinogennú aminokyselinu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac