6 tipov ako predísť striám počas tehotenstva

Posledná úprava 23.03.2022

Počas tehotenstva sú strie bežný jav, ale neignorujte ich ako súčasť tehotenstva. Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré udržia strie na uzde.

Strie sú počas tehotenstva nevyhnutné. S rozširujúcou sa maternicou, ktorá sa natiahne na maximum, ako vaše dieťa vnútri rastie, je pre vašu pleť potrebné rozdeliť sa v niektorých oblastiach, najmä na bruchu, aby udržala krok s nárokmi tehotenstva. Keď sa koža príliš roztiahne má tendenciu sa v niektorých oblastiach rozdeliť a ak je to zlom vo vrstve, ktorá nie je dostatočne naplnená kolagénom a novými kožnými bunkami, dochádza k tvorbe strií. Takže, čo môžete urobiť, aby sa zabránilo ich vzniku?

Dozviete sa 6 užitočných tipov, ako udržať tie škaredé strie pod kontrolou.

Zostaňte hydratovaná

Všetci vieme, že pitná voda je pre telo skvelá a keď ste tehotná, toto pravidlo platí dvojnásobne. Voda pomáha detoxikácii organizmu a pokožke vyrovnať sa so stresom z prepínania kože. V ideálnom prípade by ste mali vypiť minimálne osem pohárov vody denne, ale ak zistíte, že pitná voda je už pre vás nudná, môžete ju nahradiť zeleným čajom, ktorý je bez kofeínu a pomáha telo dostatočne hydratovať .

Len voda a zelený čaj nemusia byť vaše jediné možnosti. Zaradiť do svojho jedálnička potraviny s vysokým obsahom vody je tiež skvelý spôsob, ako zostať hydratovaná a udržať vašu pleť bez strií. Potraviny, ako sú vodné melóny, jahody, uhorky a pod., pomôžu vašej pleti ľahko udržať strie na uzde.

Jedzte vitamíny

Vitamín A, E a C sú blahodárne pre vašu pokožku. Pričom vitamín A pomáha pri oprave kožného tkaniva, vitamín E pomáha udržiavať kožné membrány neporušené a vitamín C pomáha pri produkcii kolagénu (základné komponenty k udržaniu elasticity kože a regenerácii kožných buniek). A ak vám chýba zdravý žiarivý vzhľad, zaraďte do svojho jedálnička potraviny, ktoré obsahujú omega 3 mastné kyseliny, čo nielen že pomôže udržať vašu kožnú membránu zdravú ale bude mať aj prirodzený zdravý lesk.

Potraviny ako je špenát, jahody, orechy, semená, mrkva, sladké zemiaky, mango, orechy a vajcia sú bohaté na všetky tieto vitamíny a garantujú, že vaša pokožka bude bez strií.

Masáže a pravidelné hydratovanie pleti

Počas tehotenstva sú na strie najviac náchylné oblasti ako, vaše brucho, boky, spodná časť chrbta, stehná a nohy. Tieto podstupujú najväčšiu námahu, ako vaše dieťa rastie. Preto, aby sme predchádzali vzniku strií, musíme tieto miesta dobre hydratovať. Váš obyčajný hydratačný prípravok nemusí postačovať, pretože nebude schopný preniknúť dostatočne hlboko do pokožky. Preto je najlepšie používať oleje alebo prírodné prostriedky, ktoré sú špeciálne vyrobené na pomoc pre tehotné mamičky. Podľa Ajurvédskych praktík, napríklad til olej (sezamový olej), kokosový olej a ricínový olej sú vynikajúce na hydratáciu pleti. Počas tehotenstva jemne masírujte oblasti najviac náchylné k striám s niektorým z týchto olejov dvakrát denne. Nezabudnite, nemusíte použiť veľkú silu, stačí trieť oblasť opakovane, kým olej nezmizne.

Spravte si exfoliáciu

Exfoliácia je skvelý spôsob, ako odstrániť odumreté bunky z horných vrstiev kože; čo umožňuje novým bunkám dostať sa k povrchu a vedie k zvýšeniu prekrvenia v oblasti - a tým bráni tvorbe strií. Odborníci hovoria, že exfoliácia je rovnako dôležitá ako hydratácia kože, aby sa zabránilo striám. Môžete si vybrať niektorú z nasledujúcich možností, ktorú použijete počas tehotenstva:

Suché kefovanie: Toto je technika, kde môžete použiť mäkkú telovú kefu na celé vaše telo, aby ho zbavila suchej a odumretej kože. Ideálny spôsob, ako to urobiť, je na sucho vydrhnúť kožu od nôh smerom k srdcu so zameraním na oblasti, ktoré sú náchylnejšie k vytváraniu strií. Po suchom kefovaní sa ihneď okúpte v teplej vode, a nezabudnite potom hydratovať pokožku. Nezabudnite použiť kefu s mäkkými štetinami a vyhnite sa oblasti pŕs, nakoľko koža okolo nich je zvyčajne veľmi citlivá.

Luffa (masážna špongia): Týmto spôsobom si môžete drhnúť svoje telo pri kúpeli. Len namočiť alebo sa vykúpať v teplej vode (umožní vašim pórom otvoriť sa uvoľní odumretú kožu) a potom použiť hubku alebo peeling vyrobený z prírodných vlákien na odstránenie odumretej a suchej pokožky. Po kúpeli nezabudnite použiť krém na celé telo aby sa koža prispôsobila prílišnému natiahnutiu.

Tieto metódy môžete vykonávať dvakrát trikrát týždenne. Nie viac, keďže môže dôjsť k podráždeniu kože.

Cvičenie

Je veľa mýtov, ktoré obklopujú ženu počas tehotenstva a jednou z nich je, aby upustili od cvičenia. Pravda je však inde. Cvičenie počas tehotenstva môže mať v skutočnosti množstvo blahodárnych účinkov na vás a vaše dieťa, a súčasne celý proces pôrodu môže byť jednoduchší. Ako už bolo povedané, ak vás však lekár varoval pred cvičením, dodržiavajte jeho rady. Tu sú rady, ako môžete začať s cvikmi počas tehotenstva, ak ste začiatočník.

Takže, ak vám bolo povolené cvičiť, pozrite sa na jeho benefity:

Cvičenie pomáha udržať vašej pokožke svoju pružnosť, reguluje a zvyšuje krvný obeh v tele a pomáha dýchať viac kyslíka - to je skvelé pre vašu pokožku a pre vaše dieťa. Viac kyslíka a zvýšený krvný obeh pomáha, aby bola vaša pleť odolnejšia voči natiahnutiu, čím sa znižuje výskyt strií. Ďalším prínosom cvičenia počas tehotenstva je, že pomáha priberať postupne a nie príliš rýchlo, čo zastavuje hrozbu vzniku strií už v zárodku. Skúste cvičenia, ako je joga, pilates atď, ktoré majú nízky vplyv a umožňujú vám pohybovať sa v jednoduchých plynulých pohyboch.

Liečiť strie, akonáhle sa objavia

Pokiaľ sa po všetkých týchto opatreniach stále objavujú strie, starajte sa o ne, kým sú ešte ružové / červené a trochu bolestivé. Najlepším riešením je aplikovať kokosový olej pravidelne napostihnutých miestach. Ak by ste chceli používať lieky na predpis, môžete skúsiť krém, ktorý obsahuje buď kyselinu glykolovú alebo retinol. Ale skôr, než sa rozhodnete pre niektorý z nich, poraďte sa so svojím lekárom. Použitie kyseliny glykolovej alebo retinolu počas tehotenstva môže byť pre vaše dieťa nebezpečné.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac