Domov / / 7 úžasných spôsobov, akými môž...

7 úžasných spôsobov, akými môže vaše zdravie profitovať z extraktu zo zelených kávových zŕn

Posledná úprava 15.05.2017

Zelená káva je vyrábaná zo surových a nepražených semien alebo zŕn z populárneho kávovníka. Extrakt z týchto kávových zŕn preukázateľne vykazuje priam zázračné zdravotné prínosy, obzvlášť pri chudnutí. Extrakt zo zelenej kávy získava stále väčšiu popularitu. Študovali a testovali ho odborníci, ktorí zistili, že obsahuje veľké množstvo antioxidantov. Práve tieto antioxidanty rozpúšťajú tuk a prispievajú k optimálnemu zdraviu a kondícii. Nepražené zelené kávové zrná majú vysokú hladinu kyseliny chlorogénovej, ktorá má veľmi pozitívny vplyv na hladiny krvného cukru, tlak krvi, choroby srdca, chudnutie a ďalšie. Bolo zistené, že extrakt zo zelenej kávy urýchľuje spaľovanie tukov, a to bez prílišného cvičenia či dodržiavania diét. Pozrime sa bližšie na zdravotné výhody ponúkané fenomenálnym čistým extraktom zo zelených kávových zŕn.

Vysoký podiel antioxidantov v zrnách zo zelenej kávy

Je všeobecne známe, že antioxidanty zohrávajú kľúčovú úlohu pri zlepšení celkového telesného metabolizmu, vedúceho k zníženiu hmotnosti. Antioxidanty pomáhajú pri prevencii oxidácie ostatných potravinových molekúl, bránia formovaniu voľných radikálov v systéme. Bolo zistené, že neupravované alebo surové zelené kávové zrná obsahujú veľmi vysoké hladiny kyseliny chlorogénovej, ktorá je bohatá na antioxidanty. Táto kyselina je vynikajúca na podporu celkového zdravia. Bolo tiež pozorované, že antioxidanty pomáhajú pri prevencii proti život ohrozujúcim chorobám, ako je rakovina, ischemická choroba srdca a dokonca choroba z nadmorskej výšky a mnohé ďalšie.

Zlepšenie metabolizmu

Extrakt zo zelených kávových zŕn má schopnosť zlepšiť a podporiť celkový metabolizmus ľudského tela. Zvýšená metabolická aktivita má množstvo zdravotných výhod. Prítomnosť kyseliny chlorogénovej podporuje metabolizmus, spaľovanie tukov a nadmerného tukového tkaniva v tele a to tak rýchlo, ako nikdy predtým. Prekvapivo bolo zistené, že prítomnosť kelpu v surovom a nespracovanom extrakte zo zelenej kávy je fantastickým zdrojom vitamínov a minerálov, ktoré napomáhajú telu zostať v dobrej kondícii. Zrná zo zelenej kávy urýchľujú metabolizmus pozmenením spôsobu, ako sa glukóza z krvi vstrebáva do tela.

Pomoc pri liečbe cukrovky a vysokého krvného tlaku

Kyselina chlorogénová nachádzajúca sa v extrakte zo zelených kávových zŕn pomáha do značnej miery tiež pri kontrole hladín cukru v krvi. Je to ďalší z hlavných indikátorov na efektívne zníženie vysokého krvného tlaku. Je všeobecne známe, že vysoký krvný tlak vedie k nečakaným srdcovým zlyhaniam. Pravidelné užívanie extraktu zo zelenej kávy preukázateľne znížilo hladiny cukru v krvi v prípade cukrovky. Rovnako vďaka nemu regulujete krvný tlak bez potreby medikácie. Takže okrem zníženia hmotnosti pomáha táto úžasná zložka aj pri starostlivosti o celkové zdravie a pri prevencii chronických chorôb a kardiovaskulárnych problémov.

Zabránenie prejedaniu a nepravidelnému stravovaniu

Ďalším zdanlivo zázračným prínosom extraktu či tabliet zo zelenej kávy je fakt, že zabraňuje prejedaniu. Nepravidelné stravovanie v rôznych časoch je jednou z hlavných príčin, prečo ľudia priberajú. Zrná zo zelenej kávy potláčajú nutkanie jesť často medzi jedlami, čím dávajú telu možnosť spáliť aj nadbytočný tuk a eliminovať uložené mastné kyseliny a kalórie.

Podpora koncentrácie

Bolo tiež pozorované, že pravidelné užívanie extraktu zo zelených kávových zŕn zlepšuje alebo upravuje mozgovú aktivitu, čo vedie k lepšej koncentrácii a udržaniu pozornosti. Zlepšená pozornosť napomáha pri posilňovaní pamäte. Človek si potom dokáže ľahšie spomenúť na rôzne udalosti, fakty, dátumy a príležitosti. Výskum ukázal, že kávové zrná dokážu podporiť učiace schopnosti a analytické zručnosti, ktoré sú v dnešnom svete pre úspech veľmi potrebné. Lepšie kognitívne myslenie, uvažovanie, priestorové a abstraktné vnímanie sú len niektoré z pozitívnych výsledkov denného užívania extraktu zo zelených kávových zŕn.

Pomoc pri detoxikačnom procese v pečeni

Úloha pečene v našom telesnom systéme v rámci udržiavania celkového zdravia nemôže byť podceňovaná. Aby pečeň dokázala zabezpečiť optimálne zdravie, musí byť sama udržiavaná v perfektnom stave. Extrakt zo zelených kávových zŕn pomáha pri aktivácii pečene, umožňuje jej efektívnejšie sa zbavovať tukov, pomáha aj pri odstraňovaní škodlivých kyselín, chemikálií a vysokých hladín cholesterolu z tela. Zelená káva teda pomáha pri detoxikácii pečene, aby mohol samotný ľudský mechanizmus potom správne fungovať. Tento detoxikačný proces tiež napomáha v zrýchlení metabolizmu, aby telo zostalo v perfektnej kondícii.

Vysoké hladiny energie vďaka pravidelnému užívaniu zelenej kávy

Bolo tiež pozorované, že pravidelná denná konzumácia extraktu zo zelených kávových zŕn vedie k zvýšeniu energie, keďže kávové zrná obsahujú kofeín. Kofeín nás pomáha udržiavať v strehu, aktívnych a sústredených. Ak budete zelenú kávu užívať denne, už nikdy nepocítite únavu. Vďaka zvýšenej energii budete vyzerať oveľa mladšie, než ste v skutočnosti a ľudia budú váš vek iba hádať!

Záver

Po intenzívnom vedeckom výskume a štúdiách bolo zistené, že neupravovaný extrakt zo zelených kávových zŕn má mnoho zdravotných benefitov. Má potenciál oveľa rýchlejšie vyliečiť obezitu, dokáže povzbudiť a podporiť celkové zdravie. Telu dodáva životne dôležité minerály a vitamíny a tým ho udržiava v perfektnom stave. Zlepšuje metabolizmus, urýchľuje schopnosť tela ľahko spaľovať tuky a to už za krátku dobu. Aby ste sa mohli tešiť zo všetkých ponúkaných zdravotných prínosov, uistite sa, že kupujete extrakt zo zelených kávových zŕn v top kvalite.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Blízke témy