Oxotrim

Posledná úprava 20.04.2017

Oxotrim je termogénna tableta na chudnutie, ktorá má podľa tvrdení výrobcov schopnosť podporiť chudnutie. Prípadní užívatelia môžu očakávať 200% nárast v úspešnosti chudnutia! Pozrime sa teda na tento produkt bližšie, a skúsme zistiť, či skutočne naplní očakávania, ktoré sľubuje.

Základné fakty o Oxotrime

 • výrobca: Newton-Everett
 • 150 tabliet vo fľaške
 • obsahuje stimulanty a iné prísady podporujúce metabolizmus

Oxotrim je termogénna tableta na chudnutie, ktorú vyrába a predáva spoločnosť Newton-Everett. Spoločnosť udáva, že je hlavným inovátorom v zložení prelomových výživových doplnkov. Predávajú početné produkty pokrývajúce rôzne kategórie, vrátane starostlivosti o vlasy, starostlivosti o pokožku, chudnutia, podpory trávenia, podpory nálady a manažmentu spánku. Niektoré z linkov na ich webovej stránke sú nefunkčné, vrátane informácií o spoločnosti a podmienok predaja.

Ako užívať Oxotrim

 • Podľa návodu na použitie sa užíva Oxotrim v jednej dávke denne, ktorú tvoria tri tablety.
 • Ideálny čas na ich užitie je ráno, môžu sa však brať kedykoľvek počas dňa.
 • Oxotrim odporúča vyhýbanie sa konzumácii tabliet po piatej hodine večer, pretože obsahuje stimulanty, ktoré môžu ovplyvniť spánok.

Výrobca neuvádza na svojej webovej stránke žiadne podmienky či garanciu vrátenia tovaru, ale poskytuje kontaktné informácie. Newton-Everett sídli v Scottsdale, Arizona, no jedinou uvedenou adresou je P.O.Box. Uvádzajú aj telefónne číslo pre potreby objednávok, tiež kontaktný e-mail a objednávací formulár.

Dôvody na obavy ohľadom Oxotrimu

 • žiadne recenzie od zákazníkov
 • nízke množstvá aktívnych prísad
 • na oficiálnej webovej stránke nie sú jasné podmienky vrátenia tovaru

Čo tvrdí Oxotrim o svojich účinkoch?

Oxotrim sľubuje veľmi veľa, pokiaľ ide o jeho schopnosti a účinky pri pomoci s chudnutím. Najvýraznejším z tvrdení je pravdepodobne to, že urýchli zníženie hmotnosti a množstva tuku až o 200%. Tento účinok je popísaný ako patentovaný termogénny agent, kde je klinicky potvrdené, že zvyšuje metabolizmus a podporuje zdravé chudnutie.

„Jedinečné zloženie Oxotrimu je extrémne účinné pri podpore metabolizmu a výsledkom je urýchlenie chudnutia. Oxotrim je bezpečný a prirodzený a zároveň vám pomôže potlačiť apetít ako žiaden iný produkt na chudnutie.“

Oxotrim tvrdí, že jedna z jeho kľúčových zložiek, 7-keto, je nestimulačná prísada, ktorá podporuje metabolizmus. Treba však spomenúť, že niektoré ďalšie zložky v Oxotrime sú stimulanty, ako napríklad kofeín, teobromín a synefrín.

Čo to teda Oxotrim je a aké je jeho zloženie?

Množstvo každej zložky, ktorá je uvedená nižšie, zodpovedá trom tobolkám, čo je odporúčaná denná dávka.

Vápnik (ako koralový vápnik) – 70 mg: vápnik je primárne známy vďaka svojej funkcii ohľadom pevnosti kostí. Vápnik sa však spája aj so znižovaním hmotnosti. Štúdie zistili, že zvýšené hladiny vápnika v tele sú spájané so zvýšeným spaľovaním tuku. Účinok je dokonca väčší, ak sa do jedálnička pridá ešte vápnik navyše. Napríklad mliečne výrobky, ktoré zachovajú deficit kalórií. Viditeľný účinok ale možno dosiahnuť aj výživovými doplnkami s obsahom vápnika. Rozdiely boli malé, ale po čase bolo znateľné výrazné zníženie hmotnosti.

Výťažok z Citrus Aurantium (divoký pomaranč, pomarančovník horký) – 350 mg (štandardne obsahuje 6% synefrínu): podľa prehľadu viacerých štúdií má použitie synefrínu za následok zvýšenie kľudovej miery metabolizmu (RMR, pokojový metabolizmus) a zvýšený výdaj energie. Pri testoch, ktoré trvali viac ako 6 týždňov, sa prejavil mierny úbytok hmotnosti. Pochybnosti však vyvoláva jeho bezpečnosť a množstvo vedľajších účinkov, ktoré sa so synefrínom spájajú.

Výťažok z Theobroma cacao (kakaovník pravý) – 330 mg (štandardne obsahuje 6% teobromínu): kakaovník pravý sa používa na výrobu čokolády. Aktívna zložka v Theobroma cacao je teobromín. Často sa uvádza, že teobromín dokáže pomôcť pri chudnutí stimulovaním centrálneho nervového systému a zvýšením metabolizmu. Na rozdiel od týchto tvrdení, rovnako ako v prípade tvrdení o tom, že potláča apetít, sú klinické dôkazy iba limitované a navyše s rôznymi zmiešanými výsledkami.

Glukuronolaktón – 300 mg: ide o chemickú látku, ktorá sa v tele tvorí prirodzene, a ktorú telo využíva ako štrukturálnu zložku spojivových tkanív. Predpokladá sa o nej aj to, že sa viaže na niektoré toxické látky v tele predtým, ako sa vylúči močom. To vedie k tvrdeniu, že je detoxikačný a používa sa v detoxikačných produktoch a dokonca aj v energetických nápojoch. S chudnutím ale vôbec nesúvisí. Navyše si ho telo samo vytvára, takže ho netreba dodávať cez výživové doplnky.

Kofeín – 200 mg: mnohé štúdie ukázali, že kofeín podporuje hladiny energie a pozornosti a jemne posilní metabolizmus. Spôsobí navýšenie v počte kalórií využívaných telom. Účinky preukázané vo výskumoch sú malé, niektoré výskumy sú nepresvedčivé.

L-taurín – 200 mg: často sa používa v energetických nápojoch, podľa niektorých výskumov môže zohrávať táto aminokyselina svoju úlohu pri športových výkonoch. To znamená, že je užitočná iba pre tých diétujúcich, ktorí športujú. V súčasnosti nie je známe žiadne prepojenie medzi taurínom a chudnutím.

Výťažok z lístkov zeleného čaju (Camellia sinensis) – 100 mg (štandardne obsahuje 50% polyfenolov a 35% katechínov): zelený čaj obsahuje veľké množstvo látok zo skupiny antioxidantov, ktoré sa nazývajú katechíny. Podľa štúdií zvyšujú dočasne katechíny aj kofeín výdaj energie podporením metabolizmu. Avšak metabolický nárast spôsobený zeleným čajom je obmedzený. V jednej štúdii odborníci zistili, že užívanie zeleného čaju nebolo dostačujúce na to, aby zabránilo priberaniu na váhe po diéte s veľmi nízkym príjmom kalórií.

5HTP (5-hydroxy L-tryptofán) – 62, 5 mg (výťažok zo semien Griffonia simplicifolia): známy aj ako serotain, čo je derivát 5HTP. Používa sa na zvýšenie hladín serotonínu, na liečbu úzkosti a depresií. Podľa niektorých nepriamo vedie k poklesu apetítu. Táto zložka však má mnoho vážnych nežiadúcich vedľajších účinkov a celkovo nie je dostatočne preskúmaná, takže by sa radšej nemala používať.

7-Keto (3-acetyl 7-oxodehydroepiandrosterón) – 50 mg: 7-Keto je registrovaný názov pre 3-acetyl 7-oxodehydroepiandrosterón. Je považovaný za urýchľovač metabolizmu. Výskumy, ktorých sa zúčastnili obézni ľudia a ľudia s nadváhou tvrdia, že užívanie 7-Keto v kombinácii s miernym cvičením a diétou so zníženým príjmom kalórií výrazne znižuje telesnú hmotnosť a množstvo telesného tuku, v porovnaní so samotným cvičením a diétou so zníženým príjmom kalórií. 7-Keto je známe aj pod inými menami, napríklad 7-oxo-DHEA a 7-Keto-DHEA.

L-karnitín L-tartrát – 15 mg: doplnením tejto zložky sa zlepšuje oxidácia tukov.

Čo to všetko znamená?

V Oxotrime je použitých niekoľko zložiek, ktoré nemajú s chudnutím nič spoločné. Patrí sem 5HTP, glukuronolakton a L-taurín. Majú rôzne úlohy, vrátane zlepšenia nálady a športového výkonu, no nemajú priamu súvislosť so znižovaním hmotnosti. Keďže sú tam obsiahnuté vo významnom množstve, je možné, že by bol Oxotrim efektívnejší bez týchto prísad. Nebolo by tiež potrebné užívať vyššie dávky aktívnych prísad.

Niektoré z aktívnych prísad, sú v relatívne nízkych dávkach, hlavne v porovnaní s relevantnými klinickými testami. Napríklad, štúdie o 7-Keto používali 200 mg denne, pritom denná dávka Oxotrimu obsahuje iba 50 mg.

Mnohé z ďalších prísad, ktoré sa klinicky spájajú so zvýšeným chudnutím obsahujú kofeín alebo iné stimulanty.

Zdá sa, že tvrdenia, že táto tableta okrem chudnutia aj potláča chuť do jedla, sú založené čisto na prísade 5HTP. Primárne je určená na liečbe úzkosti a depresie, jej schopnosť utlmiť apetít je nedostatočne preskúmaná a nie je ani presvedčivo preukázaná. Takže tvrdenie, že ide o látku potláčajúcu chuť do jedla, je trochu prehnané.

Má Oxotrim nejaké vedľajšie účinky?

Zatiaľ čo výrobcovia Oxotrimu tvrdia, že pri používaní tohto produktu nehrozia žiadne vedľajšie účinky a že je absolútne bezpečný, profil prísad hovorí niečo iné. Dokonca aj tie najbezpečnejšie diétne tablety a výživové doplnky môžu vyvolať vedľajšie účinky, aj keď iba u malého percenta užívateľov.

5HTP bolo spájané s mnohými nežiadúcimi vedľajšími účinkami. Nie je známe, či boli tieto vedľajšie účinky spôsobené poškodeným produktom, kontaminantom alebo samotným produktom.

Existujú obavy, že môže spôsobiť vážne nežiadúce účinky, napríklad syndróm nazývaný eozinofilia myalgia. Niektorí ľudia si myslia, že je tento vedľajší účinok spôsobený kontaminantom v niektorom 5HTP produkte. Neexistuje však dostatok vedeckých dôkazov, že to bolo spôsobené 5HTP, kontaminantom alebo nejakým iným faktorom. Pokiaľ toho nebude známeho viac, mal by sa 5HTP užívať len s opatrnosťou.

Iné potenciálne vedľajšie účinky 5HTP zahŕňajú pálenie záhy, bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, hnačku, ospalosť, sexuálne problémy a problémy so svalmi.

Medzi vedľajšie účinky spájané s kofeínom patrí bolesť hlavy, časté močenie, nervozita, dehydratácia, zvýšený krvný tlak, búšenie srdca a problémy so spánkom. Kofeín tiež zvyšuje účinky Citrus aurantium, ktorý nesie svoje vlastné vedľajšie účinky, vrátane zvýšeného srdcového tepu a zvýšeného krvného tlaku, búšenia srdca, mdlôb a dokonca aj srdcového infarktu a mŕtvice u zdravých pacientov.

Upozornenie

Nie je určený pre osoby mladšie ako 18 rokov.

Neužívajte ho, ak ste tehotná alebo kojíte.

Nie je vhodný pre ľudí trpiacich na zdravotné problémy so srdcom, vrátane vysokého krvného tlaku.

Existujú recenzie na užívanie Oxotrimu od jeho používateľov?

Napriek tomu, že je mnoho možností, kde môžu používatelia prezentovať svoj názor na užívanie Oxotrimu, neboli nájdené žiadne používateľské recenzie. Nie je teda možné určiť, či produkt v skutočnosti účinkuje, prípadne či sú bežné nejaké vedľajšie účinky.

Funguje teda Oxotrim?

Podľa jeho zloženia obsahuje Oxotrim veľké množstvo prísad, ktorých schopnosť zvýšiť metabolizmus a pomôcť tak pri chudnutí bola klinicky dokázaná.

Niektoré z týchto prísad, vrátane základu produktu, 7-Keto, sa v ňom v skutočnosti nachádzajú iba vo veľmi malých množstvách. Obzvlášť v porovnaní s relevantnými klinickými testmi. Je možné, že Oxotrim vylepší chudnutie u ľudí, ktorí už držia diétu a pravidelne cvičia. No jeho vplyv nebude natoľko výrazný, ako tvrdí jeho výrobca. To môže mnohých zákazníkov sklamať, hoci by počas užívania svoju hmotnosť čiastočne znížili.

Zhrnutie

Celkovo znie Oxotrim ako sľubný prostriedok, ak v ňom budú zapracované správne množstvá prísad. Používanie klinicky overených prísad je pre účinnosť diétnej tablety podstatné. Prísady musia byť zmiešané v dostatočných množstvách, aby účinkovali efektívne. Kofeín sa v Oxotrime nachádza v dostatočne veľkej dávke (200 mg), denná dávka ale obsahuje iba štvrtinu požadovaného množstva hlavnej zložky, teda 7-Keto. Nemožno preto očakávať, že účinky diétnej tablety dosiahnu efekt sľubovaný výrobcom, alebo také výsledky, aké boli dosiahnuté v klinických testoch.

K dispozícii nie sú žiadne zákaznícke recenzie o produkte, takže nie je záznam o tom, že Oxotrim pomáha pri chudnutí. Tiež sú v ňom obsiahnuté niektoré zložky, ktoré k chudnutiu neprispievajú. Jedna z nich, 5HTP, by tiež mohla byť zdrojom rôznych vedľajších nepriaznivých účinkov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

 • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
 • Znižuje chuť do jedla
 • Prírodné zloženie