Gélové nechty

Posledná úprava 02.02.2023

Gélové nechty sú typom umelých nechtov, ktoré sa najviac podobajú prírodným nechtom. Gélové nechty sú podobné akrylovým nechtom, pretože oba druhy sú vyrobené kombináciou tekutého monoméru a práškového polyméru. Tekutý monomér reaguje s práškovým polymérom a formuje dlhé polymérové vlákna. Vlákna v suchom stave tvoria tvrdú živicu, ktorá sa podobá nechtu. Gélové nechty, na rozdiel od štandardných akrylových nechtov, obsahujú ďalšie krátke reťazce monomérov, známe ako oligoméry, ktorá robia nechty pružnejšie.

Gélové verzie umelých nechtov sú k dispozícii v dvoch variantoch, tvrdnúce pod svetlom a gély, ktoré na stvrdnutie svetlo nepotrebujú. Pod svetlom tvrdnúce gélové nechty tvrdnú tak, že prsty držíte pod ultrafialovým svetlom po dobu asi dvoch minút. Gélové nechty, ktoré na stvrdnutie svetlo nepotrebujú, tvrdnú aplikáciou špeciálneho gélového aktivátoru, ktorý môže byť na nechty natretý alebo nastriekaný. Iný druh takýchto nechtov stvrdne po ponorení do čistej vody.

Gélové nechty sú veľmi podobné štandardným akrylovým nechtom. Oba typy gélových nechtov si môžete maľovať, nosiť na nich francúzske tipy a nasprejované vzory. Oba druhy môžu byť nosené dlhé alebo krátke bez toho, aby medzi nimi bol výrazný rozdiel. Oba typy umelých nechtov možno opilníkovať do štvorcového, guľatého alebo perlového tvaru.

Gélové nechty majú oproti akrylovým svoje výhody. Najväčšou výhodou gélových nechtov je to, že vyzerajú rovnako ako prírodné nechty. Sú tenké, pružné a lesklé. Zmes používaná na výrobu živice je tiež úplne bez zápachu, takže je bezpečná pre tehotné ženy. Vzhľadom k tenkej vrstve akrylu ich nemusíte tak často pilníkovať.

Gélové umelé nechty majú aj nevýhody. Sú drahšie, ale je ich oveľa jednoduchšie zlomiť než iné druhy umelých nechtov. Na gélových nechtoch nevydrží lak tak dlho, takže si ich budete maľovať častejšie. Keď sa nechty zlomia, majú tendenciu sa rozbiť, čo znamená, že nie je možné opraviť si ich sama. Budete musieť navštíviť nechtový salón, kde vám zlomený necht odpilníkujú a nahradia.

Rovnako pri každom inom druhu umelých nechtov, počas procesu aplikácie je tu riziko vzniku mykotickej infekcie. Pred aplikáciou umelých nechtov si nechtové lôžko dôkladne očistite. Hydratujte svoju nechtovú kožičku a dajte si nechty pravidelne vyplniť. Ak sa rozhodnete dať si umelé nechty odstrániť, choďte do nechtového štúdia, pretože musia byť odpilníkované.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Gélové nechty Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom