Aj celebritám vypadávajú vlasy

Posledná úprava 16.06.2020

John Travolta

Vypadávaniu vlasov sa nevyhol ani herec John Travolta. Pred časom sa objavili správy, že sa dal ostrihať kvôli natáčaniu nového filmu. Nie je tajomstvom, že pri oficiálnych príležitostiach používa rôzne príčesky a parochne. Podľa informácii z kruhov jemu blízkych, po nešťastí v rodine, prerušil úplne svoju liečbu finasteridom, čím sa mu vypadávanie opäť naštartovalo. Na verejnosť dokonca prenikli fotky z dovolenky, kde nijako nemaskuje svoju plešinu.

Princ William

Vypadávanie vlasov neobišlo ani princa Williama. Bujný porast, ktorý sme mohli vidieť pred pár rokmi, sa mu preriedil a na temene sa mu rozširuje pleš - typický prejav mužského vypadávania vlasov. Nijako sa ňou netají, čo môže znamenať, že je už zo svojou sitáciou nadobro zmierený. Dokonca sa priamo na tému svojich vlasov vyjadril, že má na starosti dôležitejšie veci ako vypadávanie vlasov - napríklad charitu alebo svoju prácu. Fotky, ktoré nafotil pre časopis Hello však ukazujú Williama s omnoho tmavšími a hustejšími vlasmi. Nieje podstatné či ide o výsledok nejakej novej liečby alebo prácu grafika. Dôležité je, že Williama predsa len trápi stav jeho vlasov, a v budúcnosti by nás ešte mohol prekvapiť bujnou hrivou. Po zvolení vhodnej liečby by sa mu vačšina jeho koruny mohla vrátiť naspäť.

Mel Gibson

Fotky tohto slávneho herca hovoria jednoznačne - preč sú časy husto-vlasého a dlhovlasého Mad Maxa. Mel Gibson sa zaradil do dlhého zoznamu celebrít, ktoré bojujú s vypadávaním vlasov. Či úspešne alebo menej - to nech každý posúdi sám. Na záberoch je viditeľné, že vlasy na povrchu Melovej hlavy rednú a vypadávanie sa šírilo od kútov a postupovalo vyššie. Na neskorších záberoch však vyzerajú byť hercove vlasy opäť husté a pevné - čo sa stalo? Ani odborníci nevedia s istotou povedať, čo podnikol Mel proti vypadávaniu vlasov. Názory sa rôznia mohlo by to byť klasické tupé alebo transplantácia vlasov. Väčšina však tvrdí, že miesta na hlave, ktoré sú iba preriedené a nie sú úplne vypadané -je možné obnoviť aj pomocou bežne dostupných liekov a prostriedkov proti vypadávaniu vlasov. Pravdu sa asi verejnosť nikdy nedozvie. Isté je, že nech už má Mel vyriešil vypadávanie vlasov akokoľvek - určite mu to len prospelo.

Matthew Mcconaughey

Zdá sa, že tento známy hollywoodsky herec otázku vypadávania svojich vlasov už vyriešil. Porovnanie fotiek jednoznačne ukazuje, že vzal starostlivosť o vlasy pevne do rúk. Rednúce čelo a kúty sú preč a herec sa na fotkách teší bohatej hrive. Nieje jednoznačné, či je za týmto výsledkom dlhodobá liečba niektorým z prostriedkov proti vypadávaniu vlasov alebo jeho dobrý kaderník či veľmi vydarená transplantácia vlasov. Sám Mcconaughey však tvrdí, že prešiel na "patentovaný" čisto prírodný liečebný program.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom