Ako odstrániť celulitídu prirodzene

Trápite sa kvôli celulitíde? Nie ste sami. Existujú kroky, ktoré môžete podniknúť, aby ste proti nej bojovali. Máte celulitídu? Vitajte v klube. Viac ako 80% žien má na nejakých partiách svojho tela celulitídu, bez ohľadu na to, či majú nadváhu, podváhu, alebo ideálnu hmotnosť, či pravidelne cvičia, alebo vôbec nie, a či už majú deti. Podstatné je, že každý ju môže dostať. Existujú dva základné typy celulitídy: tvrdá a mäkká. Tvrdá celulitída môže byť ťažšie viditeľná, pretože je spojená priamo so svalom. Mäkká celulitída nie je tak sústredená a je oveľa viac viditeľná. Vyskytuje sa vo veľkých oblastiach, a pretože nie je spojená so svalom tak silno, je voľnejšia a často aj prevísa z tela. Odborníci hovoria ešte o edematóznej celulitíde, ktorá vzniká kvôli zadržiavaniu vody v tele

Ako zistíte, či máte celulitídu

Ako viete, že máte celulitídu? Stlačte oblasť tkaniva medzi palcom a ukazovákom. Normálny tuk bude relatívne hladký, ale pri celulitíde uvidíte jamky alebo hrbolčeky. Celulitída sa najčastejšie objavuje na rukách, nohách a zadku. Existujú prírodné spôsoby, ako znížiť výskyt celulitídy po celom tele.

Nie je celulitída ako celulitída

Ako sme spomenuli vyššie, celulitída nie je iba jedna. Všetky typy však majú jednu vec spoločnú, postihujú viac ženy ako mužov. Rozvíjajú sa pomaly a postihujú rôzne časti tela. Je veľmi ľahko možné, že jedna osoba trpí na viacero typov celulitídy súčasne. Správne zaradenie je obzvlášť dôležité, pretože vhodná liečba na odstránenie celulitídy, resp. zníženie výskytu celulitídy závisí od typu a fázy jej vývoja. V krátkosti si popíšeme typické charakteristické znaky troch typov celulitídy a niektoré z metód, ktoré možno použiť a tak znížiť výskyt celulitídy.


Chcete krém proti celulitíde so skutočnými výsledkami?

Recenzia produktu: Krém proti celulitíde Total Repair

Krém proti celulitíde Total Repair je liečebný krém na odstránenie celulitídy a nahromadeného podkožného tuku

Pokračovanie článku:

Mäkká celulitída

Tento typ celulitídy dodáva pokožke zvlnený vzhľad a ako napovedá už samotný názov, táto celulitída je mäkká na dotyk. Mäkká celulitída je väčšinou prítomná v oblastiach, kde sa hromadí tuk, teda v hornej časti rúk a nôh. Často je sprevádzaná kŕčovými žilami či rozšírenými žilkami (tzv. pavučinkami). Pri pohybe či chôdzi sa pohybuje aj mäkká celulitída. S pribúdajúcim vekom alebo priberaním na váhe sa výskyt mäkkej celulitídy zvyšuje. Jej výskyt zhoršuje nedostatok svalového tonusu. Vo všeobecnosti platí, že prúdenie krvi a tonus kože sa po schudnutí zlepší.

Postihnuté oblasti: stehná, brucho, zadok a paže

Objavuje sa vo veku: bežne u žien medzi 30 a 40

Vzhľad kože: pokožka vyzerá ako želatína, postihnutá oblasť mení polohu s pohybom tela. Je výraznejšia a viditeľnejšia pri ležaní než pri státí.

Textúra: mäkká, ako napovedá už názov, mierne hubovitá

Ako znížiť výskyt celulitídy / odstránenie celulitídy: pomalým chudnutím s dôrazom na príjem vysokokvalitných proteínov. Cvičením s dôrazom na posilňovanie a nabratie svalovej hmoty a zlepšenie svalového tonusu. Na zlepšenie prúdenia krvi je vhodné aplikovať kozmetické krémy v kombinácii s produktami, ktoré pomáhajú cirkulácii a aktivujú žilový návrat krvi. V oblastiach s nadmerným množstvom tuku môže byť efektívne rádiofrekvenčné ošetrenie, prípadne elektrostimulačné ošetrenie, ktoré spevňuje ošetrované oblasti. Endermológia, čo je druh mechanicko-stimulačnej masáže, využíva prístroj, ktorý sa po koži roluje a nadvihuje kožné tkanivo. Aj táto metóda je považovaná za veľmi efektívnu.

Tvrdá celulitída

Táto celulitída sa označuje aj ako tuhá celulitída. Tento typ je bežnejší u mladších žien a objavuje sa hlavne v oblasti bokov a hornej časti stehien. Zvyčajne ide o prvé vonkajšie príznaky celulitídy. Pokožka je napnutá a zrnitá prípadne s jamkami ako na pomarančovej kôre. Pri chôdzi ani pri pohybe sa vzhľad tvrdej celulitídy nemení. Koža pôsobí, ako by bola pevne pripojená ku svalu.

Postihnuté oblasti: vonkajšie plochy bokov a stehien, okolo chrbta a na vnútornej strane kolien

Objavuje sa vo veku: začína už v puberte, bez včasnej liečby nebude možné nikdy eliminovať tvrdú celulitídu

Vzhľad kože: koža je jamkovitá alebo posiata drobnými dierkami, postihnuté oblasti sú konštantné a nemenia pozíciu pri pohybe tela

Textúra: koža sa zdá byť kompaktná a môže byť bolestivá alebo citlivá na dotyk

Ako znížiť výskyt celulitídy / odstránenie celulitídy: problém treba začať riešiť hneď po objavení sa, pretože čím skôr sa ním budete zaoberať, tým lepšie sú šance na zlepšenie. Liečba, ktorá údajne pomáha je mezoterapia. Pozostáva z injekčnej aplikácie nastavenej kombinácie liekov, vitamínov a prírodných extraktov do mezodermy, kde pôsobia na problém pod povrchom. Pomôcť môžu aj kozmetické krémy, aplikované dvakrát denne na začiatku liečby, neskôr nasleduje „udržiavacia“ aplikácia. Endermológia a kozmetické procedúry so špecializovanými prístrojmi, ktoré pomáhajú nadvihnúť a oddeliť celulitídu od svalu, tiež môžu byť efektívna.

Edematózna celulitída

Toto je najmenej bežný typ celulitídy. Je tiež najťažšie liečiť a ošetrovať ju. Je výsledkom problémov so zlým krvným obehom, ktorý je ešte zhoršený kvôli výraznému zadržiavaniu tekutín. Objavuje sa prevažne na nohách, ktoré strácajú svoj určený tvar a stávajú sa stĺpcovitými. Pokožka je bledá a môže byť bolestivá na dotyk alebo pri dlhšom sedení.

Postihnuté oblasti: môže postihnúť stehná a kolená, najčastejšie sa však objavuje v dolnej časti nôh, ktoré strácajú svoj tvar

Objavuje sa vo veku: okolo 20 až 30 rokov

Vzhľad kože: mierne „korkovitá“, takmer ako penová guma

Textúra: koža je na pocit špongiovitá (hubovitá) a na dotyk môže byť bolestivá. Sú prítomné príznaky žilovej a lymfatickej nedostatočnosti v nohách (zadržiavanie vody, opuchy, kŕčové žily, kŕče, atď.)

Ako znížiť výskyt celulitídy / odstránenie celulitídy: edematózna celulitída je úzko spájaná so zadržiavaním vody a problémami s krvným obehom. Je preto dôležité liečiť oba tieto zdravotné problémy. Objaviť sa môžu aj kŕčové žily a treba ich riešiť. Odporúčajú sa jemné, bezkontaktné cvičenia, ako jazda na bicykli, chôdza alebo plávanie. Pomôcť môžu aj kompresné pančuchy, prípadne sprchovanie na striedavo s teplou a studenou vodou. Vhodné sú aj venotonické výživové doplnky ako ženšen, listnatec trnitý (ruscus aculeatus) a pagaštan konský, ktoré prispievajú k posilneniu žilovej steny. Treba sa vyhýbať potravinám, ktoré zadržiavajú tekutiny, vrátane slaných a hotových jedál či sýtených nápojov. Lymfatická masáž je prospešná, rovnako ako akupresúra a bylinné čaje z prasličky a zeleného čaju, ktoré pomáhajú znížiť zadržiavanie tekutín.

Triky na prirodzené odstránenie celulitídy

Nepreháňajte to s kofeínom

Namiesto pitia ho použite na zníženie výskytu celulitídy. Uvarte kávu, nechajte nech kávová usadenina trochu vychladne a potom ňou natrite miesta s celulitídou. Môžete použiť ruky alebo špongiu. (Je dobrý nápad urobiť to v kúpeľni a položiť na dlážku noviny, kedže kávová usadenina môže zanechať škvrny.) Potom si kožu obkrúťte igelitovým sáčkom, zoberte valček a doslova si rozvaľkajte svoju celulitídu. Ak nemáte valček, použite litrovú fľašu. Toto robte dva až trikrát týždenne.

Cvičte

Nie je nič prirodzenejšie, ako si dopriať dobrý tréning a to samo o sebe môže pomôcť znížiť výskyt celulitídy. Kráčajte, robte výpady, plávajte (skvelé cvičenie celého tela, ktoré natiahne a spevní pokožku), posilujte s ľahkými závažiami tri až päť krát týždenne, praktizujte jogu – robte čokoľvek čo pomôže Vášmu krvnému obehu, zvýši prietok kyslíka do kože a vytvaruje svaly.

Skúste domácu liečbu

Krémy vyrobené z prírodných surovín, môžu pomôcť znížiť výskyt celulitídy. Tu sú niektoré recepty:

S pomocou len niekoľkých zmien Vašej každodennej rutiny môžete prirodzene znížiť výskyt celulitídy.

Čítajte viac