Domov / / / / Diagnóza vypadávania vlasov u...

Diagnóza vypadávania vlasov u mužov

Posledná úprava 17.09.2018

Správne diagnostikovanie vypadávania vlasov u mužov je väčšinou jednoduchšie ako u žien. Typické ložiskové vypadávanie vlasov je obvykle diagnostikované na základe vzhľadu a postupu vypadávania vlasov a podrobnej anamnézy, vrátane otázok týkajúcich sa výskytu vypadávania vlasov v rodine. Na určenie stupňa miniaturizácie vlasových folikulov by mal skúsený odborník na vypadávanie vlasov pokožku preskúmať pod zväčšením (najlepšie zariadením nazývaným denzitometer).Toto hodnotenie je veľmi dôležité na určenie správneho druhu liečby.

Častokrát už podľa vzhľadu a postupu vypadávania vlasov u mužov dokáže človek aj bez zložitejších testov povedať, či sa jedná o ložiskové vypadávanie vlasov - androgénnu alopeciu. V tomto prípade sa postup pri samodiagnóze skladá z 2 krokov:

 1. Vyskytuje sa ložiskové vypadávanie vlasov v rodine? (súrodenci, rodičia, vzdialenejšia rodina)
 2. Porovnanie postupu vypadávania vlasov na Norwoodovej stupnici

Pokiaľ sa androgénna alopecia vyskytuje v rodine alebo ste našli podobnosť v postupe vypadávania vlasov na norwoodovej stupnici, je veľká pravdepodobnosť, že sa vo Vašom prípade o androgénnu alopeciu naozaj jedná. V opačnom prípade doporučujeme prečítať si o ďalších typoch vypadávania vlasov.

Upozornenie: niektoré “kliniky“ môžu na správne diagnostikovanie vypadávania vlasov u mužov odporučiť nákladnú analýzu vlasov alebo biopsiu pokožky hlavy. Jediným dôvodom, prečo vykonať analýzu vlasov, je posúdiť možnosť, že vypadávanie vlasov bolo spôsobené jedom. Analýza vlasov môže odhaliť látky ako je napríklad arzén alebo olovo, ale vypadávanie vlasov spôsobené jedmi sa neprejavuje ako mužské ložiskové vypadávanie vlasov. Týmto klinikám by ste sa mali vyhnúť a požiadať o radu odborníka, ktorý Vás riadne vyšetrí a pomôže Vaše vypadávanie vlasov liečiť.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Doporučené produkty

 • Šampón proti vypadávaniu vlasov Revita

  Akcia!: Využite zľavový kupón

  • Používaný na liečbu vypadávania vlasov celosvetovo
  • Najviac účinných látok obsiahnutých v šampóne

  Liek na predpis? : Nie

Čítajte viac

Blízke témy